Odżywka białkowa – ile może kosztować?

W bardzo zróżnicowanych cenach potrafią być dostępne odżywki białkowe, co zależy przede wszystkim od wielkości opakowania, rodzaju białka oraz renomy producenta, który posiada ów produkt w swojej ofercie. Większość klientów dokonuje zamówienia odżywek w sieci.

Minimalny koszt zakupu odżywki białkowej rozpoczyna się od 40 złotych za 700-gramowe opakowanie białka serwatkowego. Dużym zainteresowaniem cieszy się oferta firm, które produkują białka w co najmniej kilku, a czasami nawet kilkunastu wariantach smakowych. Na ogół białko serwatkowe powinno zawierać około 80% białka. Wyższą zawartość jest w stanie zapewnić izolat i hydrolizat białka, który łatwo domyślić się, że kosztuje odpowiednio więcej.

Warto podkreślić, iż odżywka białkowa powinna stanowić wyłącznie uzupełnienie diety, ponieważ wówczas będzie w stanie przynieść pozytywne rezultaty. Odpowiednio zbilansowaną dietę powinien ułożyć profesjonalny trener, który posiada co najmniej kilkuletnie doświadczenie w tym zakresie. Powinna ona uwzględniać jednak preferencje osoby, która zaczyna treningi na siłowni.