Najlepsze masła orzechowe na rynku

Każdy uwielbia orzechy, które są znakomitymi przekąskami i zdrowym nawykiem w diecie. Zamiast słodyczy sięganie nawet po kilka sztuk orzechów dziennie, pozwala całkowicie zapomnieć o niezdrowych przekąskach, gdyż orzechy sprawiają uczucie sytości. 

Sprawdzają się do śniadania w takiej postaci, jak masła orzechowe, które oprócz pysznego smaku mają sporo dobroczynnych właściwości, jak obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi, polepszenie kondycji układu krwionośnego, dobroczynny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej, czy też zmniejszanie ryzyka zachorowań na raka. Zawiera błonnik, kwas foliowy, minerały, witaminę E i witaminę B, które wpływają na urodę, a także białko.

To popularne masło spotkać można w różnych odmianach. Warto przeczytać skład, zanim dokonamy zakupu, gdyż te najlepsze masła orzechowe to takie niezawierające w swoim składzie cukru ani soli oraz żadnego obcego oleju. Orzechy mają własny tłuszcz w dużej ilości, który zawsze zauważymy na górze po otwarciu słoika. Czyste masło bez dodatków jest najlepsze w zdrowej diecie.