Na czym skupić się wybierając kreatynę?

Największą popularnością wśród suplementów diety cieszy się kreatyna, która występuje w wielu formach. Początkujący mogą wykorzystać możliwości monohydratu kreatyny, który nie jest drogi, ponieważ opakowanie odżywki potrafi kosztować zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Monohydrat kreatyny to doskonała propozycja dla osób, których priorytetem jest szybkie zbudowanie masy mięśniowej. Warto zauważyć, że monohydrat wpływa na większą absorpcję wody, dzięki czemu pierwsze efekty klienci mogą zaobserwować już po przeprowadzeniu zaledwie kilku treningów. W sytuacji, gdy najprostsza forma kreatyny przestaje przynosić rezultaty należałoby zainteresować się chociażby jabłczanem, cytrynianem, azotanem, a także innymi formami. Ciekawą propozycję stanowią przede wszystkim stacki kreatynowe, które powinny zostać wykorzystane w ostateczności.

W Internecie pojawiają się informacje, że kreatyna potrafi przynosić rozmaite skutki uboczne, a więc oddziaływać w negatywny sposób między innymi na nerki. W rzeczywistości nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby takie domysły.